Kosmetyki naturalne - jakie wybierać i jakich składników na etyk
  Rób zakupy w naszym sklepie i zyskaj zdrowie na lata
Twój Koszyk jest pusty!
Witamy w Zdrowa Żywność 24

!!! UWAGA: w dniach 14-18 jest planowany urlop. W tym okresie realizacja zamówień może się opóźnić. Przepraszamy. !!!

Kosmetyki naturalne - jakie wybierać i jakich składników na etyk

Kosmetyki naturalne - jakie wybierać i jakich składników na etyk

Kosmetyki naturalne - jakie wybierać i jakich składników na etykiecie się wystrzegać

Coraz więcej osób decyduje się na zakup kosmetyków naturalnych, uważając je za odpowiednie i zdrowe dla swojej skóry. Jest to również związane z modą na nabywanie ekologicznych produktów. Warto jednak wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy wyborze naturalnych produktów, aby faktycznie przyczyniły się do poprawy jakości skóry i miały pozytywny wpływ na jej wygląd.

Wielu osobom wydaje się, że jeżeli sięgną po produkt określany mianem „naturalnego” otrzymają kosmetyk, w którego składzie znajdują się wyłącznie zaczerpnięte ze środowiska składniki. Nic bardziej mylnego. Wciąż nie ma jednoznacznej regulacji, która wskazywałaby, jakie tak naprawdę wymogi muszą spełniać kosmetyki naturalne, aby można było je takimi określać. Próbuje zmienić to Unia Europejska, ale nie jest w stanie regulować wszystkich aspektów produkcji. Tak naprawdę określenie „naturalny” jest bardzo często nadużywane przez producentów, chcących uzyskać lepsze wyniki sprzedaży. Trzeba pamiętać, że słowo „naturalny” w nazwie preparatu nie gwarantuje braku w nim substancji chemicznych, konserwantów i sztucznych barwników.

Warto zastanowić się, jaki skład i oznaczenia powinny posiadać kosmetyki ekologiczne. Zacznijmy od składu. Większość kosmetyków naturalnych opartych jest na składnikach pochodzenia naturalnego. Kosmetyki naturalne sklep mogą zawierać takie składniki aktywne, jak: wyciągi roślinne, naturalne masła roślinne (np. Shea), torf, sól morską,  a ich bazą mogą być naturalne oleje roślinne. Tym właśnie wyróżniają się na tle chemicznych kosmetyków, które zawierają konserwanty, substancje barwiące, a ich bazą jest alkohol lub substancje tłuszczowe.

Każdy kosmetyk musi sprostać wymaganiom stawianym przez Dyrektywę Kosmetyczną 76/768/WE sporządzoną przez Unię Europejską. Dzięki temu, że są instytucje, które czuwają nad naturalnością kosmetyków, możemy zwiększyć pewność, że wybieramy produkt faktycznie dobrej jakości. Warto wybierać te, na których znajdują się specjalne oznaczenia świadczące o posiadanym certyfikacie naturalności. Oznacza to, że kosmetyk został wykonany zgodnie z ekologicznymi normami, a substancje syntetyczne zostały w nim ograniczone do minimum.

Asortyment kosmetyków naturalnych jest bardzo szeroki. Możesz wyposażyć całą swoją kosmetyczkę w odpowiednie produkty do pielęgnacji ciała. Są nimi między innymi naturalne kosmetyki do makijażu oraz kosmetyki do pielęgnacji twarzy i ciała. To także preparaty myjące, kosmetyki kolorowe (np. podkłady) oraz naturalne kosmetyki do włosów W ofercie znajdują się również preparaty do higieny jamy ustnej jak chociażby pasta do zębów bez fluoru, preparaty do pielęgnacji niemowląt. Można nabyć nawet naturalne farby do włosów i samoopalacze, które nadadzą skórze piękny, świetlisty wygląd.